İçeriğe git

Change
Resim

NAMAZIN İNSANA KAZANDIRDIKLARI!!!


  • Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1
gecem___

gecem___

    ORGENERAL

  • Süper Uzman
  • 1.907 İleti
  • Cinsiyet:Kadın

Namazin insana kazandirdiklarini maddeler halinde söyle siralayabiliriz:

A. Namaz kilan insan, Yüce Allah'in emrini yerine getirmis ve onun sevgisini kazanmis olur. Allah'in sevgisini kazanmak, en büyük mutluluktur. Çünkü Allah sevgisini elde etmis olan, onun dostu olur.

B. Namaz insana her zaman Allah'i hatirlatir. Allah'i hatirlamakla insan, kendini ve sorumluluklarini hatirlar. Basibos yaratilmadigini, yaptiklarindan dolayi hesaba çekilecegini hatirlar.

C. Namaz insani kötülüklerden korur. Sürekli Allah'i hatirlayan biri, yasaklanmis kötü islerden uzak durur. Allah'a yakin olan biri seytana ve onun islerine uzak olur.

D. Namaz insana planli hareket etmeyi ögretir. Namaz kilan bir insan, gününü bes vakte böler. Islerini ona göre organize eder. Planli hareket etmeyi ögrenir.

E. Namaz insanlara birlik olmayi ögretir. Namazlar her mahallede cemaatle kilindiginda, insanlari bir araya getiren bir ibadet olur. Böylece namaz, insanlari bir araya getirir; onlari birbirine kaynastirir.

F. Bildiginiz gibi namaz için abdestli olmak, bedenin ve elbisenin temiz olmasi sarttir. Bu da insanlara temiz olmayi, topluluk içinde temiz ve düzenli olmayi ögretir.


Resmi ekleyen


<!--coloro:#800080--><!--/coloro--><!--sizeo:3--><!--/sizeo-->вıяgüηмυтℓαкα


döиdüм gє¢єиιи
кαяαѕıиα αятıк кιмѕє кıяαмαz вєиι
σ кüL gιвι dєиιz σ ѕєѕѕιz кız
кαуıρ вιя ѕαиdαLα вιиιρ gιттι...<!--sizec-->
<!--/sizec--><!--colorc-->
<!--/colorc-->
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 members, 0 guests, 0 anonymous users